Sulisław 24,
49-200 Grodków
studia@sulislaw.pl
biuro@bt-invest.com.pl
(77) 439 02 40
(22) 322 71 00

ZOSTAŃ NAUCZYCIELEM JOGI

Kurs prowadzony przez uznanego Guru jogi, Pana Chandrę M. Bhandariego, Ambasadora Indii w Polsce w latach 2007-2009, mianowanego Honorowym Ambasadorem Jogi na świecie w 2016 roku.

Kurs jest pierwszym z czterech etapów szkolenia, których ukończenie gwarantuje uzyskanie Certyfikatu Insytutu Jogi i Ajurwedy.

Instytut Jogi i Ajurwedy w Sulisławiu otrzymał akredytację Ministerstwa Jogi, Ajurwedy i Naturoterapii w Indiach do prowadzenia szkoły jogi i wydawania certyfikatów uprawniających do nauczania jogi.
Celem kursu jest przekazanie uczniom gruntownej wiedzy z zakresu praktyki i filozofi jogi.

Kurs przeznaczony jest dla osób:

  • z minimum rocznym doświadczeniem w praktykowaniu jogi,
  • które uczestniczyły w warsztatach dla początkujących lub zaawansowanych prowadzonych przez Pana Chandrę Mohan Bhandariego,
  • z doświadczeniem w prowadzeniu zajęć jogi.

Metodologia

Kurs obejmuje 200 godzin dydaktycznych. Podzielony jest na cztery semestry, każdy po 50 godzin.
Program, prezentuje naukę jogi we wszystkich jej wymiarach. Oparty jest na Bhagwat Gicie, Sutrach Patanjaliego i innych późniejszych klasycznych tekstach źródłowych.

W programie:

  • codzienna praktyka asan,
  • program odbudowy równowagi i harmonii ciała na poziomie fizycznym i energetycznym,
  • paranjama, medytacja,
  • codzienna dawka głębokiej wiedzy, czyli wykłady na temat teorii i źródeł jogi, mądrości ajurwedy oraz
  • dyskusje: joga i ajurweda versus logika i nauka.

SEMESTRY
Pierwszy semestr będzie koncentrować się nadwóch klasycznych starożytnych tekstach indyjskich, Bhagwat Gicie i Sutrach Patanjaliego. Codzienne 10-ciogodzinne zajęcia w InstytucieJogi i Ajurwedy w Sulisławiu będą obejmowały dwie godziny treningu fizycznego, dwie godziny pranajamy i medytacji, a pozostałe 5 godzin będą stanowiły wykłady oparte na dwóch klasycznych tekstach.Śpiewanie mantr, bandhy i mudry będą integralną częścią codziennej nauki i praktyki. Studenci spędzą pięćć dni w Sulisławiu, a następnie, przez resztę semestru, będą studiować i praktykować w domu. Joga koncentruje się na codziennej, indywidualnej praktyce i doświadczaniu jej rezultatów, dlatego studenci będą egzaminowani w pierwszym dniu drugiego semestru z postępów w nauce w pierwszym semestrze. Uczniowie będą mogli poprzez Internet uzyskać wyjaśnienia w kwestiach budzących ich wątpliwości. Drugi semestr będzie koncentrować się na dodatkowych trzech tekstach starożytnych, oprócz dwóch klasycznych tekstów uwzględnionych w pierwszym semestrze. Będą to Goraksha Shatakam, Gherand Samhita i Hatha Pradeepika. Studenci będą także szkoleni w zakresie śpiewania mantr i rozumienia zasad naukowychoraz roli różnych rytuałów, które są integralną częścią indyjskich nauk wedyjskich. Codzienny program zajęć będzie skonstruowany w sposób tożsamy z tym zaproponowanym w semestrze pierwszym. Oczekuje się, że studenci będą samodzielnie prowadzić wybrane zajęcia. Zostaną egzaminowani w pierwszym dniu trzeciego semestru z realizacji programu drugiego semestru.
Trzeci semestr będzie obejmować naukęopartą na Upaniszadach, co pogłębi poziom praktyki jogi. Należy rozumieć, że prawdziwym celem nauki jogi jest zbadanie sfery świadomości, która jest tak istotna dla poszczególnych osobowości. Codzienne praktyki pozostaną w takim samym formacie,choć oczekuje się, że uczniowie będą omawiali indywidualne doświadczenia różnych aspektów praktyki jogi. Zajęcia będą się odbywały w trybie dyskusji panelowej, a studenci będą kolejno przewodniczyli tym debatom. Będą egzaminowani w pierwszym dniu czwartego semestru z realizacji programu trzeciego semestru. Czwarty semestr będzie koncentrować się na umiejętnościach dydaktycznych uczniów. Treść kursu będzie obejmować zawartość trzech poprzednich semestrów. Zostaną przyznane świadectwa ukończenia czterech semestrów w trybie stacjonarnym.

TERMINY

16-20 października 2017r.*

*terminy kolejnych semestrów będą uzgadniane z uczestnikami pierwszego semestru

PAKIET ZAWIERA:

Zakwaterowanie 4 noce w hotelu (standard trzech gwiazdek) Pełne wyżywienie – posiłki ajurwedyjskie.

CENA JEDNEGO ZJAZDU:

2 780 zł (1 os. w pokoju 2-os.)

3 350 zł (1 os. w pokoju 1-os.) Hotel Elsner

Dla studentów 5% zniżki!

„Obecnie istnieje wiele szkół jogi, które posiadają chwytliwe nazwy jedynie ze względów marketingowych. Skupiają się przede wszystkim na bezbłędnie wykonanych ćwiczeniach fizycznych i procedurach oddechowych (asany, pranajama i medytacja). Niektóre z nich mówią o relacji ciała i umysłu, ale nie wychodzą już poza ten poziom. Nie koncentrują się na poznawaniu głównych stopni ludzkiej aktywności. Joga powinna edukaować i umożliwiać zdobycie doświadczenia w zakresie wszystkich siedmiu poziomów ludzkiego życia ponieważ są one integralną częścią natury jako całości. Owe siedem poziomów ludzkiej egzystencji stanowią: ciało, energia, umysł, intelekt, wiedza, świadomość, dusza i Bóg. Bez wiedzy o nich nikt nie pozna głębiej siebie.
Chandra M.Bhandari