Sulisław 24,
49-200 Grodków
Formularz kontaktowy
(77) 439 02 40
(22) 322 71 00

Family Yoga FestivalNa czas Festiwalu oderwaliśmy się od obowiązków i napełniliśmy się zdrową energią wśród przepięknej zieleni i ludzi, którzy mają jeden cel: być zdrowymi, szczerze kochać i zachować młodość ducha na długie lata.

Misją Festiwalu jest podkreślenie różnorodności tradycji i metod samodoskonalenia, dlatego też na scenie głównej, podczas obchodów 21 czerwca, swoją praktykę zaprezentowały szkoły jogi z całej Polski. Wieczorem mogliśmy posłuchać koncertu granego na misach kryształowych oraz uczestniczyliśmy w specjalnym wydarzeniu jakim jest ceremonia agnihotry – proces, który ma za zadanie oczyścić atmosferę wewnętrzną i zewnętrzną człowieka przy użyciu specjalnie palonego ognia. Ma charakter uwalniający i podnoszący energię.

W kolejnych dniach odwiedzili nas wybitni, światowej sławy nauczyciele, którzy poprowadzili unikatowe w skali kraju warsztaty. 22 czerwca pobudziliśmy energię za pomocą punktów marma oraz wykorzystaliśmy ajurwedę w praktyce dnia codziennego. Jedną z głównych atrakcji była również możliwość wzięcia udziału w medytacji labiryntu, który jest starożytnym systemem indywidualnej praktyki prowadzącej do integracji osobowości.

IV Międzynarodowa Konferencja Naukowa Jogi i Ajurwedy (23-25 czerwca), była centralnym wydarzeniem Festiwalu. Jej głównym celem była kontynuacja dyskusji naukowej obejmującej problemy interdyscyplinarne zastosowania jogi i ajurwedy w medycynie, prewencji zdrowotnej oraz pokonywaniu stresu. Więcej o Konferencji.

Dyskusję poprowadzili lekarze i uczeni z całego świata, w tym przedstawiciele jogi i ajurwedy zaproszeni z Indii. Podczas Konferencji zaprezentowali się młodzi doktoranci oraz naukowcy.

W dniach 23-25 czerwca odbyła się również Polska Konwencja Szkół Jogi. Wtedy też przedstawione zostały sesje wywodzące się z różnych szkół i tradycji jogi. Od najbardziej rozpowszechnionego w Polsce stylu Hatha Jogi wg. Iyengara, przez Jogę Kundalini Jogi Bhajana i dynamiczną Ashtanga Jogę, do ćwiczeń prezentujących anatomię pozycji jogi. Współautorami tego wyjątkowego wydarzenia byli nauczyciele jogi z całej Polski. Każdy z nich zaprezentował jedną lub dwie sesje tematyczne. Więcej o Konwencji Jogi.

Równoczesnie przez tych pięć dni trwał kiermasz ze stoiskami ze zdrową żywnością i produktami eko. Do późnych godzin wieczornych była również możliwość skosztowania wegetariańskich potraw kuchni ajurwedyjskiej.

Zapraszmy na stronę archiwum aby zobaczyć jak wyglądał Festiwal w poprzednich latach!

Ambasadorki Festiwalu

Agnieszka Maciąg

Modelka, prezenterka, pisarka, a także spełniona mama i żona. Autorka bestsellerowych książek: Smak życia, Smak szczęścia, Smak miłości, Smak świąt oraz najnowszej Pełnia życia. Już wkrótce premiera jej nowej książki pt. „Smak zdrowia” (maj 2017). W miesięczniku Uroda Życia prowadzi stały dział kulinarny „Smak życia według Agnieszki Maciąg”. Posiada stale powiększające się grono wielbicieli, regularnie czytających jej blog www.agnieszkamaciag.pl Praktykuje jogę, ale również szeroko pojęty zdrowy styl życia zgodny z naturą, publikuje przepisy na zdrowe dania. Jako Ambasadorka Family Yoga Festival poprowadzi otwarte warsztaty, podczas których każdy będzie miał okazję ją poznać, porozmawiać, zadać pytania oraz oczywiście uczestniczyć w prowadzonych przez nią blokach zajęć: rozwoju osobistego oraz kulinarnym.

Dagmara Skalska

Pisarka, blogerka, inspiratorka. W swoich książkach łączy myśl Wschodu z myślą Zachodu. Pisze o rozwoju na poziomie cielesnym, mentalnym, emocjonalny i duchowym. Założycielka Projektu Egoistka, wspierającego kobiety w budowaniu wewnętrznej mocy, miłości własnej i autentyczności. Wspólnie z ukochanym mężem – śp. Tomaszem Skalskim – stworzyli filozofię pozytywnego egoizmu. Prowadzi: blog projektegoistka. pl i społeczność na FB skupiającą ponad 94 tysiące osób na których inspiruje do pokochania siebie, mówiąc: „miłość do siebie, to miłość na całe życie!”. Od 6 lat promuje w mediach pozytywny egoizm. Prowadzi swój cykl „Trening pozytywnej egoistki” w „Pytaniu na śniadanie” w TVP, felietonistka Magazynu Samo Zdrowie, Magazynu Shape, Ambasadorka Magazynu Miasto Kobiet, Laureatka tytułu Kobieta Sukcesu Ślaska 2016. Pasjonatka świadomego oddychania i świadomego życia. Malarka. Ukończyła kursy oddechowe Art of living, posiada drugi stopień Reiki, korzysta z buddyjskich narzędzi pracy z umysłem. Uczennica Master Yanga – mistrza Shaolin, twórcy metody Calligraphy Health. Certyfikowany nauczyciel Calligraphy Health System. Ze swoimi kampaniami „Egoizm to nie grzech!” dotarła do przeszło 300 000 Polek, bezpośrednio spotkała się z ponad 10 tysiącami kobiet w ramach warsztatów i spotkań.

Joga dla dzieci – program

 

21 czerwca (środa)
Godz. 12.00-17.00 Joga dla dzieci, assany i brain yoga
Malowanie, kolorowanie mandali
Spacer z uważnością i oddechem, terapeutyczne spotkanie z danielami
22 czerwca (czwartek)
Godz. 12.00-17.00 Joga dla dzieci, assany i,brain yoga
Zapach i smak, sztuka dotyku. Ćwiczenia z uważności ( mindfulness dla dzieci)
Smakowanie owoców. Pobudzanie i wyostrzanie zmysłów.
Koncert na misach
23 czerwca (piątek)
Godz. 12.00-17.00 Joga na plaży:
– Assany,
– Budowanie w/z piasku jako forma medytacji
Zapach i smak, sztuka dotyku. Ćwiczenia z uważności ( mindfulness dla dzieci)
Smakowanie owoców. Pobudzanie i wyostrzanie zmysłów.
Taniec intuicyjny
24 czerwca (sobota)
Godz. 12.00-17.00 „O czym śpiewają ptaki” czyli poranek ze śpiewem ptaków. Ćwiczenia z uważności i
medytacji
Joga dla dzieci i brain yoga
Malowanie, kolorowanie mandali
Koncert na misach
25 czerwca (niedziela)
Godz. 09.00-14.00 Joga dla dzieci i brain yoga
Medytacja na plaży
Holi

 

Całemu Festiwalowi towarzyszył Ekologiczny Jarmark Letni!

Niepowtarzalny klimat tego miejsca sprawił, że chcieliście tu zostać na dłużej.

Każda zainteresowana osoba mogła wykupić wstęp na Międzynarodową Naukową Konferencję Jogi i Ajurwedy oraz Polską Konwencję Szkół Jogi łącznie lub na pojedyncze wydarzenie osobno.


Fotorelacja