Sulisław 24,
49-200 Grodków
Formularz kontaktowy
(77) 439 02 40
(22) 322 71 00

II Międzynarodowa Konferencja Naukowa Jogi i Ajurwedy

 26-28 VI 2015 r.

PODSUMOWANIE KONFERENCJI 2015

II Międzynarodowa Konferencja Jogi Ajurwedy przeszła już do historii, ale niesamowita energia jaka jej towarzyszyła nadal jest obecna wśród uczestników i organizatorów.Hasło „Holistyczne Zarządzanie Zdrowiem” jako tytuł konferencji i zarazem tytuł nowo uruchamianych w Sulisławiu Studiów Podyplomowych okazało się doskonałą propozycją dla aktywnych i poszukujących nowych inspiracji gości naszego wydarzenia.
Uroczystość inauguracyjną konferencji zaszczycił swoją obecnością obecny Ambasador Indii w Polsce Pan Ajay Bisaria, który razem z byłym ambasadorem, Patronem naszej konferencji panem Chandrą M. Bhandarim i rektorem Politechniki Opolskiej Markiem Tukiendorfem dokonali uroczystego otwarcia konferencji i zainaugurowali działalność Centrum Współpracy Polska – Indie oraz studiów podyplomowych Holistyczne Zarządzanie Zdrowiem.

Przedstawiciele lokalnych władz obecni na konferencji z Prezydentem Miasta Opola Panem Arkadiuszem Wiśniewskim na czele z zainteresowaniem przyjęli powstanie tych nowych inicjatyw upatrując w nich szansę na doskonałą promocję i rozwój całego regionu. Tematy przewodnie konferencji obejmowały analizę hinduskiego modelu ludzkiej egzystencji, jogę, ajurwedę, medytację, fizjoterapię, i spojrzenie na zdrowie człowieka z punktu widzenia wiedzy o genach i holistycznej profilaktyki zdrowotnej.

Wspólnym mianownikiem łączącym powyższe tematy jest to, że wszystkie one stanowią pola zainteresowań Instytutu Jogi i Ajurwedy w Sulisławiu. Instytut rozpoczyna swoją działalność od uruchomienia studiów podyplomowych Holistyczne Zarządzanie Zdrowiem w październiku 2015 roku. Studia tworzone są przy współpracy z Politechniką Opolską i są unikalnym i nowatorskim projektem edukacyjnym w skali kraju.

Działalność Instytutu będzie w przyszłości obejmowała pracę badawczą i edukacyjną w zakresie bardzo współczesnego nurtu nauki o zarządzaniu a mianowicie nurtu humanistycznego. Instytut będzie prowadził także badania w zakresie profilaktyki zdrowotnej, rozwoju człowieka, technik relaksacyjnych, redukcji stresu oraz promowania etycznych zachowań we wszystkich sferach życia.


PrelegenciGaleria


Video

Wykłady